Full Face Botoks (Toksyna Botulinowa) — Warszawa

Chcesz uzyskać efekty jak po operacji plastycznej, ale bez użycia skalpela? Zależy Ci, aby wyglądać naturalnie i zachowanie pełnej mimikę? Z zabiegiem Full Face Botoks masz to wszystko w zasięgu ręki. 

Full Face Botoks Warszawa — na czym polega

Jak pewnie wiesz botoks, inaczej nazywany toksyną botulinową, jest wykorzystywanu w medycynie estetycznej, gównie po to, by zredukować zmarszczki mimiczne. Taki efekt uzyskuje się dzięki rozluźnieniu mięśni. Czym zatem wyróżnia się Full Face Botoks na tle innych zabiegów? Dlaczego miałabyś zdecydować się na zabieg akurat u nas? Ponieważ działamy kompleksowo na dekolt, twarz i szyję. Dlaczego te 3 obszary są ważne?

Ponieważ układ mięśniowo-rozciągnieniowy twarzy to tak naprawdę jedna warstwa.

Zaczyna się ona od powięzi klatki piersiowej, przechodzi w mięsień szyi, który wznosi się aż do kącika ust, przechodząc w mięsień czołowo-potyliczny.

Oznacza to, że pozycja tkanek miękkich twarzy zależy od napięcia mięśniowego całej tej osłony mięśniowo-rozciągnieniowej. Dlatego, jeśli rozluźniamy jakąkolwiek część tej „zasłony” toksyną botulinową, to napięcie pozostałych jej części będzie miało charakter kompensacyjny.

botoks warszawa efekty

Klasyczny zabieg botoksem a Full Face Botoks — Warszawa

W większości klinik jednym z najpopularniejszych zabiegów jest botoks na twarz. Dzięki niemu pacjenci pozbywają się zmarszczek mimicznych, takich jak choćby lwia zmarszczka. Niestety, z czasem ci sami pacjenci zauważają szybsze tworzenie się „nawisów”. Proces ten skutkuje opadaniem powiek i opadaniem dolnej części twarzy. W praktyce oznacza to, że efekty botoksu nie są tak trwałe, jak mogłby być. Dzieje się tak ponieważ mięśień szyi ciągnie twarz w dół. Dlatego w naszej klinice stawiamy na kompleksowe podejście. Traktujemy szyję dekolt i twarz jako całość, która wzajemnie na siebie wpływa. Kiedy rozluźniamy czoło toksyną botulinową, brzuch potyliczny mięśnia czołowo-potylicznego unosi brwi do góry. Wynika to bezpośrednio z naszej anatomii. Działając jedynie na konkretny obszar, uzyskasz chwilowe efekty. Kiedy popatrzysz na mięśnie szyi i dekoltu, jak na rusztowanie dla mięśni twarzy, będziesz cieszyć się efektami zabiegu dłużej — nawet do 8 miesięcy.

W zależności od indywidualnych predyspozycji toksyna botulinowa utrzymuje się w skórze przez około 3-6 miesięcy, ale u niektórych osób czas ten może wynosić nawet 8 miesięcy.

Full Face Botoks — przebieg zabiegu

Zabieg Full Face Botoks trwa średnio ok. 15-30 minut. Jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny. Polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej, czyli botoksu, w okolice twarzy, szyi i dekoltu. W naszej klinice używamy najcieńszych z dostępnych igieł, dzięki czemu większość klientek nie czuje bólu, a jedynie niewielki dyskomfort, który bez problemu można wytrzymać. 

Full Face Botoks Warszawa — efekty 

Wstrzyknięcie botoksu powoduje stopniowe rozluźnienie mięśni. Dzięki temu zmarszczki się zmniejszają, a te drobne — znikają zupełnie. Kiedy efekty po botoksie są widoczne? Pierwsze efekty zobaczysz już po kilku godzinach, a ostateczne rezultaty uzyskasz po ok 2-3 tygodniach. U niektórych pacjentek proces ten wymaga trochę więcej czasu, jednak nie więcej niż ok. 8 tygodni. Poniżej prezentujemy zdjęcia naszych pacjentek przed i po wstrzyknięciu botoksu.

Full Face Botoks Warszawa — wskazania

Wstrzyknięcie botoksu działa na:

 • kurze łapki,
 • bruksizm,
 • lwią zmarszczkę, 
 • brukowaną brodę,
 • opadnięte kąciki ust,
 • nadpotliwość.

Full Face Botoks Warszawa — przeciwwskazania

Nie wszystkie osoby mogą skorzystać z Botoks Full Face. Jakie są przeciwwskazania do botoksu? Są to: 

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroba miastenia gravis,
 • nowotwór,
 • alergia na albuminę ludzką,
 • zespół Lamberta Eatona,
 • zmiany o charakterze zapalnym,
 • zażywanie antybiotyków z grupy aminoglikozydówspektynomycyny oraz spektynomycyny.

Botoks zalecenia po zabiegu — pytania i odpowiedzi

Czy po botoksie można pić alkohol?

Zalecamy, żeby 3 dni po zabiegu powstrzymać się od spożywania alkoholu. Również dzień przed planowaną wizytą nie należy pić alkoholu. 

Jak spać po botoksie?

Samo spanie nie jest problemem. Chodzi raczej o pozycję ciała. Do 4 godzin po wstrzyknięciu botoksu nie wolno leżeć. To oznacza, że drzemka w tym czasie jest wykluczona. 🙂

Botox cena — Warszawa

Zastanawiasz się, ile kosztuje wstrzyknięcie botoksu? Cena zabiegu zależy od tego, czy decydujesz się na Botoks Full Face, czy interesuje Cię tylko wybrany obszar. Szczegóły znajdziesz w zakładce cennik

Chcesz umówić się na wizytę? Masz pytania? Zastanawiasz się, czy możesz przyjąć botoks? Napisz lub zadzwoń. Pozbądź się zmarszczek i zobacz w lustrze młodszą wersję siebie.