Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy to nic innego jak ręczne wyciskanie wągrów, prosaków i zaskórników przez doświadczonego kosmetologa lub kosmetyczkę. Efektem zabiegu jest zamknięcie gruczołów łojowych i dogłębne oczyszczenie skóry. Kluczowe jest tu przeprowadzenie go przez profesjonalistę, by nie spowodować wciśnięcie zanieczyszczeń w tkankę lub powstanie blizn. Prawidłowe przeprowadzenie zabiegu daje doskonały efekt czystych porów oraz równej, gładkiej i rozświetlonej cery. Dużo lepiej wchłaniają się także w skórę substancje aktywne, a praca gruczołów łojowych zostaje wyregulowana.

Ten zabieg oczyszczania twarzy jest wskazany dla osób z cerą tłustą i trądzikową. Nowoczesne manualne oczyszczanie twarzy zaczyna się peelingiem, parówką i nałożeniem kosmetyków zmiękczających naskórek. Procedury te powinny być odpowiednio połączone i dobrane w zależności od problemu dermatologicznego i indywidualnych potrzeb.

Czy manualne oczyszczanie twarzy jest bolesne? Nie, choć z pewnością nie jest to zabieg przyjemny. Nasze odczucia zależą też od odporności na ból. Zabieg przy problemie łojotokowym można powtarzać nawet co 2 – 4 tygodnie i zwykle trwa on od 90 do 120 minut. Pamiętajmy, że w dniu zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, więc lepiej nie planować wtedy spotkań towarzyskich czy sesji fotograficznej.

Do zabiegu podstawowego w profesjonalnym gabinecie stosuje się wysokoskoncentrowane kosmetyki przeciwtrądzikowe, preparaty łagodzące i antybakteryjne – w zależności od stanu skóry klienta.

Oczyszczanie manualne + peeling chemiczny

Peelingi chemiczne są bardzo bezpiecznym zabiegiem, ale pod warunkiem, że przeprowadza je doświadczona kosmetyczka lub kosmetolog. Profesjonalista oceni stan skóry i dobierze odpowiedni peeling do jej wieku i potrzeb. Peeling chemiczny zapewnia pełną eksfoliację i regenerację, co jest zbawienne dla skóry dojrzałej. Wyrówna jej koloryt, zniweluje przebarwienia, zmniejszy widoczność blizn i rozstępów. Skóra po takim zabiegu będzie sprawiała wrażenie “nowej” i dużo, dużo młodszej.

Peeling kawitacyjny + ampułka + maska

Peeling kawitacyjny – wbrew nazwie nie ma nic wspólnego z kawą. Zabieg ten polega na delikatnej penetracji skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, w efekcie której rozbija się martwe komórki rogowe warstwy naskórka. Fale docierają w głąb skóry, skutkując jej głębokim oczyszczeniem i wygładzeniem poprzez usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, wągrów i zaskórników, regulując jednocześnie poziom wydzielania sebum. Zabieg nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, a eliminacja martwych komórek jest bezbolesna.

Jeśli dodatkowo połączymy tę procedurę z sonoforezą, dotlenimy zdrowe komórki i zwiększymy poziom przenikania  aktywnych i pożądanych preparatów w głąb skóry właściwej. Tak przygotowana skóra wchłonie wszelkie życiodajne substancje, dzięki czemu efekt oczyszczenia i odmłodzenia będzie spektakularny.

Co ważne, zabieg ten jest polecany również dla osób z problemami trądzikowymi, naczyniowymi oraz ze skłonnością do podrażnień.

Jak często należy poddawać się takiemu zabiegowi? Oczywiste jest, że korzystają z niego osoby z określonymi problemami skórnymi, i w tym wypadku zaleca się serię 4-6 zabiegów co 7-12 dni. Co ważne, zabiegowi kawitacji skóry można poddawać się jednorazowo, niekoniecznie seriami. Wzmocni on efekty innych zabiegów odmładzających i regenerujących, ale rodzaj tych zabiegów i ich intensywność warto wcześniej omówić z profesjonalną kosmetyczką lub doświadczonym kosmetologiem. 

Zobacz także: Manualne oczyszczanie dla mężczyzn

Zadbamy o Twoje piękno

W wieku 20 lat  ładna twarz jest rzeczą naturalną a w wieku 50 lat wszystko zależy od twojego kosmetologa.